Cristi Fărcaș
Viorel este unul dintre puținii oameni pe care pot să îi recomand fără nicio rezervare. Ce-mi place mie foarte mult la Viorel este faptul că el lucrează la cauze, nu la efecte, l-am văzut cum a acționat în diverse situații. Știu că nu foarte multă lume e confortabilă să se trezească la 4 dimineața, să treacă granița, într-o țară aflată în război, nu sunt foarte mulți oameni care fac asta și Viorel este unul dintre cei care au răspuns la chemarea asta și a făcut lucrul ăsta alături de mine.
Pe Viorel l-aș descrie ca un om extrem de implicat, un om extrem de activ, fără odihnă, nu l-am văzut niciodată în altă stare în afară de cea de a fi gata să facă ceva, să acționeze, un om care arată empatie de semenii lui și care are principii și valori foarte ferme pe care am văzut că le și respectă.