Votează

CMF: 11240015
Date: 12.11.2024
Clujul puternic în Parlament
Jumătate din ce câștigi îți ia statul. În 2025, PSD și PNL vor să-ți ia și mai mult.
Statul român este pe locul 1 în Europa la sărăcie în rândul celor care au un loc de muncă, la taxarea muncii și la exodul populației. Toate acestea sunt legate, taxele mari generează sărăcie. USR va lăsa mai mulți bani în buzunarele angajaților.
DAR USR vrea să rămâi cu mai mulți bani în buzunar, prin reducerea taxelor.
Avem propuneri concrete pentru reducerea taxării salariilor prin scutirea unei sume de la taxare, reducerea taxării activităților independente și reducerea taxării microîntreprinderilor
Angajat? Rămâi cu 500 de lei în plus
Tânăr sub 29 de ani? 1.000 de lei în plus.
Familie cu 1 copil? 1.500 de lei în plus
Familie cu 2 copii? Încă 500 de lei în plus.
